اخذ IPv4 و IPv6 و راه‌اندازی BGP
شرکت‌ها و مؤسسات بزرگ معمولاً از یک Public Server مانند Webserver و یا Mail server استفاده می‌نمایند، نگهداری از این سرویس‌ها بسیار کار دشواری بوده و معضل همیشگی آن‌ها، وابستگی به اتصال اینترنت می‌باشد که رابطه مستقیمی با سرویس‌دهنده اینترنت خواهد داشت، حتی با تهیه چند لینک اینترنت از سرویس‌دهنده‌های متفاوت نیز نمی‌توان Online بودن همیشگی آن‌ها را تضمین نمود. تنها راه‌حل موجود استفاده از BGP و خاصیت Dual Homing آن است که خود مستلزم داشتن ASN ( Autonomous System Numbers) اختصاصی و درواقع داشتن IP های اختصاصی است.
این موضوع باعث خواهد شد که سرویس یک شرکت همیشه متصل بوده و با تعویض سرویس‌دهنده نیز هیچ‌گونه قطعی در شبکه احساس نخواهد شد.
شرکت هلندی RIPE، تنها شرکت قانونی بوده که توسط IANA مجاز به اختصاص این IP ها در منطقه خاورمیانه و آفریقا می‌باشد. شرکت پیوند آزاد شبکه باسابقه بسیار زیاد درزمینه فراهم کردن IPV4 برای مجموعه‌های مختلف و قدرت رایزنی بالا با این شرکت می‌تواند در راستای اخذ این IP ها به شرکت‌ها کمک نماید.
با توجه به اتمام زمان ارائه این IP ها و نیز عدم یکپارچگی برای اجرای IP Version 6 در سطح دنیا، همچنین لزوم آموزش مجدد کارکنان برای استفاده از این پروتکل جدید و نیز تغییر در پیکربندی کل سرورها در صورت استفاده از IPV6، تعجیل در اخذ IPV4 برای مجموعه‌های بزرگ یک الزام به نظر می‌رسد.
پیوند آزاد شبکه پس از اخذ این IP ها برای کارفرما، پیکربندی BGP و به وجود آوردن Dual Homing را نیز به عهده خواهد گرفت.